Starszy księgowy / Starsza księgowa z językiem francuskim

Jesteś pasjonatem swojej pracy i chcesz wykorzystać swoje umiejętności i cechy w pracy nad projektem, który Cię inspiruje? Dla naszej spółki Marin’s International zajmującej się projektowaniem i dystrybucją innowacyjnych rozwiązań POS dla całym świecie poszukujemy osoby odpowiedzialnej za sprawy księgowo – finansowe.

Obowiązki

  • Fakturowanie: nadzór nad przygotowywaniem faktur sprzedaży dla podmiotów francuskich, niemieckich i angielskich. Koordynowanie wewnętrznego refakturowania monitorowanie spływu należności poprzez przypomnienia i monity dla klientów.
  • Księgowanie: prowadzenie ksiąg rachunkowych, rejestrowanie i kontrola transakcji księgowych.
  • Zarządzanie środkami pieniężnymi: uzgadnianie sald na rachunkach bankowych i sporządzanie prognoz przepływów pieniężnych na koniec każdego kwartału.
  • Księgowe zamknięcie miesiąca: przygotowywanie miesięcznych statutowych sprawozdań finansowych, monitorowanie przedpłat do faktur, obliczanie rezerw kosztowych, weryfikacja spójności marż na zleceniach.
  • Analiza zarządcza: analiza odchyleń w RZiS w porównaniu do planu i poprzednich okresów, nadzorowanie analizy marży i proponowanie działań mających na celu jej poprawę, udział w opracowywaniu analiz zarządczych ad hoc wraz z dyrektorem finansowym.
  • Przygotowywanie rozliczeń podatkowych i ubezpieczeń społecznych pod nadzorem zewnętrznego doradcy podatkowego.
  • Sprawy socjalne/płacowe: nadzorowanie i przekazywanie danych płacowych i dokumentów dotyczących rozliczeń pracowniczych zewnętrznej firmie księgowej np. wnioski urlopowe, zwolnienia lekarskie.
  • Kontrola wewnętrzna: monitorowanie i dokumentowanie przestrzegania istniejących procedur kontroli wewnętrznej i przeprowadzanie okresowego przeglądu tych kontroli (SOX).
  • ERP: Aktywny udział w rozwoju istniejącego systemu ERP (Microsoft Navision).
  • Odpowiadanie na doraźne prośby innych działów.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe.
  • Minimum 3-letnie doświadczenie zawodowe w firmie księgowej lub w firmie o międzynarodowym zasięgu.
  • Dobre posługiwanie się oprogramowania księgowym, takim jak Microsoft Dynamics lub równoważnym.
  • Dobra organizacja pracy, odpowiedzialność i rzetelność.
  • Przywiązanie wagi do szczegółów.
  • Samodzielność.
  • Komunikatywność i umiejętność współpracy w zespole.
  • Bardzo dobra znajomość języka francuskiego (w mowie i piśmie), umożliwiająca codzienną komunikację i pracę nad sprawami finansowo – księgowymi.
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie), umożliwiająca komunikację z niemieckimi, angielskimi, amerykańskimi kolegami.

Oferujemy

  • Ciekawą pracę w międzynarodowym środowisku.
  • Zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego poprzez realizację zadań na rzecz francuskiej spółki.
  • Pracę w systemie hybrydowym 1-2 dni w biurze w Wyszkowie (*lub w Warszawie).
  • Możliwość skorzystania z karty sportowej oraz ubezpieczenia życie na preferencyjnych warunkach.
  • Świadczenia w ramach ZFŚS.

Brzmi idealnie?

Podziel się ofertą

    Dziękujemy. Twoje zgłoszenie zostało wysłane!

    Rozpatrzymy aplikację tak szybko, jak to możliwe i skontaktujemy się z Tobą, jeśli Twoje kwalifikacje pasują do tego stanowiska.